Hoppa till innehållet

Varukorg

Din varukorg är tom

Butterfly Weft

Sortera efter

29 produkter

Filtrera

SaleButterfly Weft - Färg: Cozy Cloud - Kall blondButterfly Weft - Färg: Cozy Cloud - Kall blond
Butterfly Weft - Färg: Cozy Cloud - Kall blond REA-prisFrån 2 622 kr Pris3 198 kr
SaleButterfly Weft Färg:  Paris - Neutral blond
Butterfly Weft Färg: Paris - Neutral blond REA-prisFrån 2 950 kr Pris3 598 kr
UtsåltSpara 684 krButterfly Weft färg: Fairytale - Neutral blondButterfly Weft färg: Fairytale - Neutral blond
UtsåltSpara 684 krButterfly Weft Färg: PILLOW FIGHT - Slingad  Blond, ljusbrunButterfly Weft Färg: PILLOW FIGHT - Slingad  Blond, ljusbrun
Spara 684 krButterfly weft - Toffee Kiss - Varmblond  Balayage
Spara 684 krButterfly Weft Färg: Coconut heaven - Kall rooted blond
Spara 684 krButterfly Weft Färg: AMALFI LOVER - Kall Balayage Blond cendréButterfly Weft Färg: AMALFI LOVER - Kall Balayage Blond cendré
Spara 684 krButterfly Weft Färg: Honeypie - Varm slingad blond
Spara 684 krButterfly Weft Färg: Dreams come true - Slingad blond & cendréButterfly Weft Färg: Dreams come true - Slingad blond & cendré
Spara 684 krButterfly Weft Färg: WARM AMBER - Varm Beige, strawberryButterfly Weft Färg: WARM AMBER - Varm Beige, strawberry
Spara 684 krButterfly weft - Moonlight - Rågblond
Butterfly weft - Moonlight - Rågblond REA-pris3 114 kr Pris3 798 kr
Spara 648 krButterfly Weft Färg: Soho - Slingad CendréblondButterfly Weft Färg: Soho - Slingad Cendréblond
Spara 684 krButterfly Weft Färg: CINNAMON SWIRL - Varm Balayage blond / brun - kommer slutet JuniButterfly Weft Färg: CINNAMON SWIRL - Varm Balayage blond / brun - kommer slutet Juni
Spara 648 krButterfly Weft Färg: Butterscotch - Beige kallButterfly Weft Färg: Butterscotch - Beige kall
Spara 648 krButterfly Weft färg: WALKING IN HYDE PARK - kall brun / beigeButterfly Weft färg: WALKING IN HYDE PARK - kall brun / beige
SaleButterfly weft - Cookies & Cream - Kallblond slingadButterfly weft - Cookies & Cream - Kallblond slingad
Butterfly weft - Cookies & Cream - Kallblond slingad REA-prisFrån 2 622 kr Pris3 198 kr
UtsåltSpara 684 krButterfly Weft - Färg: RUBY VALENTINE - Röd OrangeButterfly Weft - Färg: RUBY VALENTINE - Röd Orange
Spara 648 krButterfly weft - Wildest dreams - Varm balayageButterfly weft - Wildest dreams - Varm balayage
SaleButterfly weft - Poppy - Varm brun
Butterfly weft - Poppy - Varm brun REA-prisFrån 2 622 kr Pris3 198 kr
Spara 684 krButterfly Weft Färg: MELTING HAZEL - Kall MellanbrunButterfly Weft Färg: MELTING HAZEL - Kall Mellanbrun
SaleButterfly Weft Färg: Badaboom - Varmbrun BalayageButterfly Weft Färg: Badaboom - Varmbrun Balayage
Spara 684 krButterfly weft - Watermark - Varmbrun slingad
Butterfly weft - Watermark - Varmbrun slingad REA-pris3 114 kr Pris3 798 kr
SaleButterfly Weft Färg: MAPELLEAF SYRUP - Varm MellanbrunButterfly Weft Färg: MAPELLEAF SYRUP - Varm Mellanbrun
Spara 684 krButterfly Weft färg: CHESNUT CRUNCH - Varm brunButterfly Weft färg: CHESNUT CRUNCH - Varm brun
Spara 684 krButterfly weft Färg: MIDNIGHT SNACK - Kall brunButterfly weft Färg: MIDNIGHT SNACK - Kall brun
SaleButterfly Weft Färg: HOT COCOA - MörkbrunButterfly Weft Färg: HOT COCOA - Mörkbrun
Butterfly Weft Färg: HOT COCOA - Mörkbrun REA-prisFrån 2 622 kr Pris3 198 kr
SaleButterfly weft - Färg: HANGOVER - SVART/BRUNButterfly weft - Färg: HANGOVER - SVART/BRUN
Butterfly weft - Färg: HANGOVER - SVART/BRUN REA-prisFrån 2 622 kr Pris3 198 kr
UtsåltSpara 684 krButterfly Weft Färg: Jet Black - Neutral svartButterfly Weft Färg: Jet Black - Neutral svart
SaleButterfly Weft Färg: PHD Rooftoop - Kall Balayage
Butterfly Weft Färg: PHD Rooftoop - Kall Balayage REA-prisFrån 2 622 kr Pris3 198 kr

Butterfly Weft - Framtidens hårförlängning för ett kompromisslöst resultat

Drömmer du om en hårförlängning som kombinerar maximal volym med en fjäderlätt känsla? Butterfly Weft är den senaste innovationen inom hårindustrin och har snabbt blivit en favorit hos både stylister och kunder som kräver det allra bästa. Denna metod är framtagen för att ge ett naturligt resultat som känns lika bra som det ser ut. Genom sin unika och tunna konstruktion möjliggör Butterfly Weft en sömlös integration med ditt eget hår, vilket gör att du kan njuta av ett fantastiskt svall utan de begränsningar som traditionella tränsar ibland kan medföra.

Hos Hello Bombshell arbetar vi uteslutande med 100 äkta remy hår av högsta kvalitet. Det innebär att varje hårstrå i din Butterfly Weft har sina fjällskikt intakta och ligger i samma riktning, vilket minimerar trassel och bevarar en hälsosam lyster tvätt efter tvätt. Butterfly wefts ger dig friheten att skapa exakt den look du önskar, oavsett om det handlar om en subtil förtjockning eller en dramatisk förlängning.

Varför Butterfly Weft är den ultimata metoden för alla hårtyper

En av de största utmaningarna med traditionella hårtränsar har varit deras tjocklek vid fästpunkten. Butterfly Weft löser detta genom en extremt tunn och flexibel kant. Detta gör metoden perfekt för dig som vill ha en förlängning som är nästan osynlig, även om du har naturligt tunt hår. För dig med tunnare strån kan tunga fästen annars bli synliga eller kännas belastande, men med Butterfly-tekniken fördelas vikten jämnt och fästena ligger helt platt mot hårbotten.

Har du däremot ett naturligt tjockt hår och vill addera ännu mer längd och fyllighet? Då är Butterfly Weft lika effektiv. Tack vare den tunna designen kan man placera flera rader tätare inpå varandra utan att det skapar en klumpig känsla. Detta gör att du kan uppnå ett extremt fylligt resultat som rör sig naturligt och följsamt. Butterfly wefts ger en unik flexibilitet där du och din stylist kan skräddarsy mängden hår efter just dina förutsättningar.

Kvalitet som märks: 100 äkta remy hår för lång hållbarhet

När du väljer en hårförlängning är råvaran det viktigaste beslutet du fattar. Våra Butterfly Wefts består av 100 äkta remy hår, vilket är guldstandarden inom löshår. Att använda äkta hår innebär att du kan styla, locka och platta dina extensions precis som ditt eget hår. Det reagerar på värmeverktyg och stylingprodukter på ett förutsägbart sätt, vilket är avgörande för att förlängningen ska smälta in perfekt.

Eftersom Butterfly Weft är en metod som ofta används för mer permanenta insättningar, är hållbarheten i fokus. Remy-håret behåller sin mjukhet och spänst betydligt längre än enklare alternativ. När du investerar i kvalitetshår från Hello Bombshell minskar du risken för att topparna blir torra eller att håret tappar sin glans i förtid. Det är en investering i din skönhet som lönar sig genom att du kan återanvända håret vid flera omsättningar, förutsatt att du sköter om det enligt våra rekommendationer.

Anpassa din volym: Hur många paket behöver du?

Beroende på vilket slutresultat du är ute efter kan behovet av mängd hår variera. En vanlig fråga är hur många paket man behöver för en fullständig förvandling.

För volym och förtjockning: Om du är nöjd med din nuvarande längd men upplever att ditt hår känns livlöst, räcker det ofta med ett mindre antal gram för att ge ett lyft.

För full förlängning: Om du vill gå från kort till långt hår krävs det oftast fler rader för att dölja övergången från ditt eget hår. Butterfly Wefts tunna fästen gör att du kan bära många paket utan att det känns tungt eller obekvämt på huvudet.

En professionell Bombshell-stylist kan hjälpa dig att räkna ut exakt hur mycket hår som krävs för att uppnå din drömlook. Fördelen med Butterfly-metoden är just att den är så byggbar – du kan addera precis den mängd som krävs för att din frisyr ska kännas komplett och harmonisk.

Skötselråd för ett hållbart och naturligt resultat

För att din Butterfly Weft ska fortsätta vara nästan osynlig och se fantastisk ut över tid, krävs en genomtänkt skötselrutin. Eftersom håret sitter fäst nära din hårbotten påverkas det av de produkter du använder och hur du hanterar det i vardagen.

Tvätt: Använd alltid skonsamma, sulfatfria produkter som återfuktar både ditt eget hår och dina extensions. Undvik att applicera balsam eller inpackning direkt på fästena, då detta kan få dem att glida.

Borstning: Borsta håret flera gånger om dagen med en borste anpassad för extensions. Var extra noggrann vid fästpunkterna för att undvika att trassel bildas mellan ditt eget hår och weften.

Sömn: Sov alltid med håret i en lös fläta eller hästsvans. Detta minskar friktionen mot kudden och förhindrar att håret trasslar sig under natten.

Värme: Även om 100 äkta remy hår tål värme, bör du alltid använda ett högkvalitativt värmeskydd. Försök att låta håret självtorka när det är möjligt för att maximera livslängden på fibrerna.

Upplev skillnaden med Hello Bombshell

Butterfly Weft är mer än bara löshår; det är ett hantverk designat för att ge dig det självförtroende som bara ett riktigt bra hårsvall kan ge. Genom att kombinera den senaste tekniken inom hårfästen med marknadens bästa råmaterial, har vi skapat en produkt som sätter en ny standard. Oavsett om du har tunt hår och söker diskretion, eller tjockt hår och söker extrem volym, är Butterfly Weft perfekt för dig som vill ha det lilla extra.

Utforska vårt sortiment av färger och längder på Hello Bombshell. Vi hjälper dig hela vägen – från färgmatchning till råd om hur du maximerar din nya look. Med Butterfly Weft får du ett naturligt resultat som gör att du glömmer var ditt eget hår slutar och dina extensions börjar.

Frågor & Svar